The Dark Pact
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
The Dark Pact

Dobro dosli !!!
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 satanizam.....

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
nightmare
Domaćin
Domaćin
nightmare


Broj poruka : 422
Godina : 31
Lokacija : Tamo daleko,daleko od mora...
Datum upisa : 11.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimePon Mar 10, 2008 11:45 pm

Bas me interesuju vasi stavovi o satanizmu...Meni je veoma zanimljivo diskutovati o tome........Satanizam dozivljavam na drugaciji nacin nego ostali......Uglavnom ovo ne znaci da odobravam kasapljenje ljudskih tijela ,prinosenje zrtava i ostalog.....Jednostavno se zanimam za pojam satanizma......Sta je to???Sa vaseg gledista?????
Nazad na vrh Ići dole
soadrock
Expert
Expert
soadrock


Broj poruka : 327
Godina : 33
Lokacija : ....hmmm....na glogovoj grani.....
Datum upisa : 09.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimePon Mar 10, 2008 11:50 pm

s obzirom na to da sam ja jako dobro upoznata sapitanjima tzv. satanizma, kad budem imala vremena napisacu par postova o tome.... iskreno, ja sam zljubljenik u satanizam u pozitivnom smislu! Smile hahahahaa
Nazad na vrh Ići dole
Vuk
Domaćin
Domaćin
Vuk


Broj poruka : 678
Godina : 33
Lokacija : Grmec
Datum upisa : 09.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimePon Mar 10, 2008 11:51 pm

Ma to je obicna bolest, nesto kao narkomanija, i n e podnosaim sataniste, ako neko planira da se izjasni kao satanista nek mi ne ide na oci! Eto moje misljenje!
Nazad na vrh Ići dole
soadrock
Expert
Expert
soadrock


Broj poruka : 327
Godina : 33
Lokacija : ....hmmm....na glogovoj grani.....
Datum upisa : 09.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimePon Mar 10, 2008 11:55 pm

U najširem značenju riječi pod satanizmom se podrazumijeva skup veoma različitih duhovnih tendecija i struja koje u istoriji ideja obuhvataju isto tako različite domene čovjekovog misaonog i stvaralačkog ispoljavanja, od vjerovanja u nadljudsku moć demona (demonizam), preko crne magije i okultnih seansi prizivanja duhova, do pjesničkog revolta, proizašlog iz saznanja o nepodnošljivoj potčinjenosti tajnim zakonima prirode.
U osnovi satanizma nalazi se pobuna bića protiv tvorca, sukob nesavršenog postojanja sa apsolutnim savršenstvom. Taj sukob ne rezultira veličanjem zla, nego ističe principe vlastitog moralnog uvjerenja - prezir svakog oblika potčinjenosti i herojsko potvrđivanje vlastitog ja.
Satanizam je religijsko, polureligijsko učenje čiji sledbenici identifikuju Satanu sa arhetipom, prekosmičkom silom, istinskim živim bićem, ili nekim aspektom ljudske prirode. Iako je dobio ime po Satani, koji se povezuje prvenstveno sa zlom i iskušenjem, sledbenici satanizma ga pre označavaju kao duhovni put koji se suprotstavlja uobičajenom, i to najpre po tome što za glavnu maksimu duhovnog obogaćenja uzima poboljšanje samoga sebe, a ne povinovanje nečem višem (uglavnom Bogu). Satanisti mahom tvrde da se uopšte ne klanjaju Satani niti bilo kom drugom božanstvu kao i da ne prate princip zla.

Neki sledbenici tvrde da se umesto poštovanja božanskih zakona ili prirodnih principa, i potčinjavanja nekom božanstvu ili moralu, oni uglavnom usredsređuju na materijalno ili fizičko napredovanje pod vođstvom viših bića ili principa. Iz ovog razloga, mnogi savremeni Satanisti odbacuju tradicionalna religijska verovanja i stavove u korist egoističnijih pogleda na svet i prirodne zakone.

Nasuprot tome, veoma je rasprostranjeno verovanje da se svi sledbenici satanizma klanjaju Satani i vrše njegovu volju prinoseći obilno žrtve i izvršavajući samoubistva.

copy/paste ----------> many sources...
Nazad na vrh Ići dole
Master
Admin
Admin
Master


Broj poruka : 363
Godina : 31
Lokacija : Ispred monitora xD
Datum upisa : 05.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 12:03 am

Kao 1. ne vjerujem u Boga, tako da ne mogu vjerovati u Lucifera, to je povezano
2. Ne podržavam satanizam(kao ni crkvu) kako ni u muzici tako i u stvarnom životu. Mnogu ljudi koji su "satanisti" i koji se nafuravaju na to, samo se kurče.
Nazad na vrh Ići dole
http://dark-pact.heavenforum.com
nightmare
Domaćin
Domaćin
nightmare


Broj poruka : 422
Godina : 31
Lokacija : Tamo daleko,daleko od mora...
Datum upisa : 11.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 12:18 am

Potpuno se slazem sa Masterom.....Medjutim mene bas zanimaju sve religije pa tako i ova...Mada sam zestoki protivnik satanisticke crkve i Lucifera u kojeg ne vijerujem ni 0,00001 %.........Ali neka moja razmisljanja se poklapaju sa stanistickim vjerovanjima......Nisam satanista niti bilo sta drugo...Vjerujem samo u sebe.....A sto se tice ovih nafuravanja na satanizam....to je nesto drugo...To su oni jadnici kojima je sve to zabavno i zanimljivo,a za neke stvari ni culi nisu....A druga je stvar kad neko proucava satanizam i kada o tome stvarno moze da govori...A opet treca stvar je kad je neko zatupljen satanizmom i zedan zla i okrutnosti....to je ogavno...... Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Janci
Baš Član
Baš Član
Janci


Broj poruka : 265
Godina : 30
Lokacija : Pred monitorom
Datum upisa : 12.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 11:25 pm

Meni je strasno zanimljivo citati o raznim obicajima/vjerovanjima/religijama ali nisam pobornik ni jedne religije, iako sad ne znam da li satanizam spada u religije ali ajd... Uglavnom, ne podrzavam satanizam iako ne djelim ljude prema tome kojoj vjeri/religiji/sta vec pripadaju, jednostavno ih ne podrzavam...
Nazad na vrh Ići dole
nightmare
Domaćin
Domaćin
nightmare


Broj poruka : 422
Godina : 31
Lokacija : Tamo daleko,daleko od mora...
Datum upisa : 11.02.2008

satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitimeSre Mar 12, 2008 7:49 pm

Neki su vjerovatno prema ovome zakljucili da sam ja SATANISTA!!!!!!Ja nisam asatanista,samo mi je satanizam zanimljiv kao i neke druge religije/vjerovanja..... Surprised A OVO GOVORIM JER MI JE DANAS NAS DRAGI BOSS MASTER PRISAO I REKAO SATANISTO...NISAAAAAAM SATANISTA.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Razz
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





satanizam..... Empty
PočaljiNaslov: Re: satanizam.....   satanizam..... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
satanizam.....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
The Dark Pact :: Nauka, umjetnost i kultura :: Filozofija-
Skoči na: